Особистий сайт письменника Олександра Кухарчука

Постать козацького полковника Лавріна Капусти ожила у новому творі бердичівлянина Олександра Кухарчука
СЕРЕДА, 03 ГРУДНЯ 2014, 14:36  ІННА МАЙ

 

Літературно-історичний доробок відомого бердичівлянина, Олесандра Кухачрука, члена національної спілки письменників України, автора історичних романів «Козацька Русь. Сплюндрована калина» та «Козацька Русь. Неопалима купина», що були відзначені національною премією Івана Огієнка, поповнився новим романом - «Козацька Русь. Полковник Лаврін Капуста». Головним героєм твору виступає легендарний очільник козацької розвідки Богдана Хмельницького - Лаврін Капуста. Це вже третій літературний твір митця у якому він з любов’ю властивою всім патріотам, дослідникам, деталізує побут, реалії і життя українського козацтва часів Богдана Хмельницького. За кожним з романів стоять роки пошуків спрямованих на заповнення білих плям в українській історії, боротьбі за незалежність та зародженні державності.

 

Про козацького полковника, якого називали «правою рукою» Богдана Хмельницького збереглось дуже мало відомостей. Достовірної інформації про дату народження та молоді роки очільника козацької розвідки, так як і про призначення його на цю утаємничену посаду немає, тож інформацію доводилось збирати по крихточці.

 

На початку листопада минулого року, на своєму персональному сайті Олександр Кухарчук повідомив, що приступає до написання нового історичного роману: «Пишу новий історичний роман з робочою назвою «Козацька Русь. Полковник Лаврін Капуста (?)». Ларін Капуста один із близьких соратників гетьмана Богдана Хмельницького, його радник, засновник і талановитий організатор розвідки і контррозвідки Гетьманщини. Уже за рік після повстання під проводом Б. Хмельницького, вивідувачі-розвідники козаків діяли у всіх сусідніх країнах Європи, а Річ Посполита була ними нашпигована так, що польський король Ян Казимир зі злістю кричав: «Подивіться, мосціве панство, чи немає козака під моїм столом, бо вже у власному палаці не можна в голос говорити про наші плани, щоби завтра вони не були відомі тому лотрові Хмельницькому?!».

 

Отож особистість полковника Лавріна Капусти дуже скупо висвітлена в історичних документах, хоч і гадаю, що так, і має бути, адже це постать таємнича, і про неї мало хто відав, а тому мало й написано. Але мені хочеться про цього козацького лицаря (другу чи третю постать, по своїй значимості, в оточенні гетьмана) написати його життя від народження і до його смерті… А де взяти дані??!!. Пишеться дуже важко…», - ділиться своїми переживаннями письменник.

 

Все віднайдене митцем втілилось у історичний роман на 500 сторінок, у якому відображене зародження козацької розвідки та досягнення нею професійного рівня, який визнали всі сусідні країни, що вже з’явився на полицях книжкових магазинів Бердичева.Создан 14 дек 2014