Особистий сайт письменника Олександра Кухарчука

Лауреат літературної премії ім. Лесі Українки письменниця Марія Антонова про роман "Козацька Русь. Сплюндрована калина"

Відгук                                      «Козацька Русь.

Сплюндрована калина»

 

Нещодавно у видавництві «Рута» вийшов історичний роман «Козацька Русь. Сплюндрована Калина». Його автор – бердичівлянин Олександр Кухарчук – людина всебічно освічена, а головне – закохана в Україну.

 

Олександр Кухарчук більше тридцяти років працював адвокатом, отож добре тямить в документації, а головне – має хист до дослідництва.

Протягом багатьох літ він вивчав документальні докази існування міфу про Переяславський договір 1654 року, який царською, а згодом і радянською пропагандою був задекларований як «злука двох братніх народів».

Чи існував насправді той доленосний договір, укладений на «уклінне прохання» гетьмана Богдана Хмельницького, наслідком якого велика європейська країна добровільно втратила самостійність, отчу назву, та зрештою назву цілого етносу?

Чи марними були зусилля Козацької Русі, що пролила ріки крові, виборюючи свою самостійність, звершення якої звела нанівець жадоба влади й багатства козацької старшини? Чи не ту ж помилку робить українська «еліта» сьогодні?

У романі автор розповідає про період руських козаків, походи за визволення Русі з-під влади Речі Посполитої під проводом гетьмана Богдана Хмельницького. В книзі яскраво описані звитяжні подвиги, детально змальовані батальні сцени… Читаєш і ніби сам перебуваєш у тих буремних роках. У романі добре змальовано побут, характер, вдачу наших предків. Відчувається, що автор підняв силу-силенну архівних матеріалів, спів ставляв і аналізував їх.

«Нинішній критичний стан України змусив мене взятися за перо і звернутись до теми Козацької Русі та гетьманщини періоду Богдана Хмельницького. Про той період Русі-України написано таку величезну кількість історичних трудів та художніх творів, що, здавалося б, усе вже достеменно відомо і додати до цього просто нічого…», – мовить автор. А як насправді – то ви зможете дізнатися, лише прочитавши щойно виданий історичний роман. Читається твір легко і водночас примушує замислитись.

Варто також додати, що нині автор завершує роботу над новим рукописом: і знову це буде історичний роман, але вже про інші події.

Марія Антонова, письменниця.

 

 

 

 Создан 07 сен 2013