Особистий сайт письменника Олександра Кухарчука

 

Письменник Шишенок про роман "Козацька Русь. Сплюндрована калина"

ВідгукКниги, яких бракує незалежній Україні

Борітеся — поборете!
Вам Бог помагає!
За вас правда, за вас слава
І воля святая!

(Тарас Шевченко)


            Книга Олександра Федоровича Кухарчука «Козацька Русь. Сплюндрована калина» - це подорож у минуле нашої Батьківщини, славетне, трагічне, повчальне. Що особливого в цій книзі? По-перше, цей історичний роман дуже легко сприймається (хронологічність та логічна зв’язаність, як на мене, обов’язкові риси даного напрямку літератури), по-друге, красиво та з любов’ю описані побут, традиції та життя козаків (я хочу щоб саме так ми, українці, уявляли наших предків – лицарів-козаків), по-трете і найголовніше – книга викликає в душі хвилю гордості та патріотизму (от саме цього зараз, в сучасному світі, так мало).

            У книзі змальовані події визвольної війни під проводом Богдана Хмельницького, які в історії Русі-України стали одними з найважливіших і доленосних. Ця тема довгий час використовувалася деякими радянськими істориками, для побудови підґрунтя імперської ідеології, яка за відсутністю історичних доказів та й логіки, як показав час, виявилася нежиттєздатною.

Як же дізнатися що справді коїлось у ті далекі часи? Звідки взнати, що мислив Богдан Хмельницький і з чого почалася його боротьба? «Хочеш знати – читай книжку» - казав мені мій дідусь.

 

Шишенок Єгор
Липень 2013. Київ

 

P.S.

Коли я читав книгу, я кілька разів не витримував і біг до комп’ютера подивитися на Вікіпедії, а хто ж переможе у тій чи іншій битві. Безліч разів я уявляв як би було добре відправитися у минуле і допомогти козакам у боротьбі (технології 21-го сторіччя їм мабуть дуже б знадобились). Книга викликала море позитивних вражень, додала багато знань і змусила по-новому оцінити сучасну українську літературу.Создан 07 сен 2013